Kaip papildyti dvasines atsargas
Kartais dvasiniame gyvenime pasijuntame savotiškai "ištuštėję". Ignaciškasis dvasingumas siūlo daugybę būdų "papildyti atsargas".
- Bendruomenė
Raskite bendrystę tikėjimo bendruomenėje. Šventasis Ignacas patyrė, kad sveikiausias tiek dvasiškai, tiek psichologiškai yra tada, kai keliauja su bendražygiais. Bendruomenė buvo esminė Jėzaus draugijos plano dalis. Mums taip pat reikia ugdyti bendruomenę, kurioje galime autentiškai gyventi tikėjimu. Tokioje bendruomenėje puoselėjama šventa pagarba kiekvienam nariui ir dėkingumas už kiekvieno įnešamų dovanų įvairovę. Mylinčioje tikėjimo bendruomenėje mes patiriame, kaip galingai veikia Šventoji Dvasia ir įgyjame supratimo, ką reiškia kurti Dievo Karalystę žemėje.
- Gamta
Išeikite į gamtą, kurioje liejasi Kūrėjo meilė mums. Savo autobiografijoje Ignacas pasakoja apie kertinę dvasinės kelionės akimirką ant Kardonero upės kranto. Ten, apgaubtas Dievo meilės, jis patyrė Dievo gailestingumą ir suvokė Dievo buvimą visuose dalykuose. Daugeliui kalnai ir vandens telkiniai yra tos vietos, kur lengviau susitikti su Dievu. Jei nepavyksta leistis į žygį ar nuvykti prie jūros, Dievo prisilietimų galime rasti mūsų kasdienėje aplinkoje: pastebėti šalikelėje, asfalto plyšyje pražydusią gėlę, pajusti gaivinantį vėjo dvelksmą ar įkvėpti šviežiai nupjautos žolės.
- Būti čia ir dabar
Pastebėkite dovanas, kurias Dievas mums teikia kiekvieną akimirką, susitelkdami į dabartį, užuot gyvenę praeityje ar nerimaudami dėl ateities. Dievas nuolat kuria ir kvepia gyvybę į visą kūriniją. Nė viena akimirka nėra nereikšminga, nes kiekvienoje iš jų yra Dievo Karalystė ir dangiškasis palaikymas.
- Stebėti tylą
Kiekvieną dieną skirkite laiko tylai ugdyti. Raminkite savo protą ir širdį ir klausykite Dvasios raginimo. Šv. Ignacui tyla buvo esmingai svarbi. Jis reikalavo, kad visi, atliekantieji Dvasines pratybas, laikytųsi visiškos ir absoliučios tylos. Kun. Adolfas Nikolas SJ taip įžvelgia: "Mūsų širdys yra mūsų vienuolynai. Už kiekvienos veiklos, kiekvieno apmąstymo, kiekvieno sprendimo yra tyla, tokia tyla, kuria dalijamasi tik su Dievu".
- Peržvalga
Kasdien atlikite sąžinės peržvalgą. Apmąstydami dienos įvykius ir savo reakciją į juos, pastebėsite, kur susitikote su Dievu. Praktikuodami kasdienę sąžinės peržvalgą patiriame, kad mūsų Dievas nėra tolimas ir abejingas, bet Dievas, kuris yra su mumis per visas dienas ir yra mums artimas.
- Muzika
Kurkite ar klausykitės muzikos, kuri pakylėja jūsų sielą. Gera muzika yra tikras būdas "prisipildyti". Šventasis Ignacas savo autobiografijoje prisimena, kaip muzika leido giliau suprasti Trejybę: "Vieną dieną, kai ant to paties vienuolyno laiptų kalbėjo Mergelės Marijos valandas, protas ėmė šviesėti, tarsi matytų Švenčiausiąją Trejybę trijų klavišų pavidalu. Apsipylė gausiomis ašaromis ir ėmė nesulaikomai raudoti".
- Šabas
Skirkite laiko atsitraukti nuo darbų ir atsinaujinti. Septintą dieną Dievas ilsėjosi. Dievas ir mums liepia pailsėti! Šabo reikia, kad ištirtume, kas mus atnaujina ir nuo ko reikia atsitraukti, kad atsirastų erdvės atsinaujinimui. Tobulėdamas dvasiniame gyvenime, šventasis Ignacas paliko nuošalyje jaunystės perteklių ir suprato pusiausvyros svarbą. Šabas yra būdas rasti pusiausvyrą, į savo tvarkaraštį įtraukiant reguliarų poilsio ir atsitraukimo laiką.
- Juokas
"Humoras padeda išryškinti gyvenimo detales tiek, kad jos tampa bent kiek juokingos. Be to, humoras niekada niekam nepadarys jokios žalos ir yra labai svarbus sveikam dvasiniam gyvenimui", - rašo tėvas Markas Rotsertas SJ. Juokitės iš savęs, juokitės su kitais ir leiskite netikėtumų Dievui palengvinti jūsų naštą.
- Puoselėti save ir kitus
Švelniai rūpinkitės savimi ir kitais. Mes tikime, kad kiekvienas asmuo yra sukurtas pagal Dievo paveikslą ir panašumą ir kad mes kiekvienas esame Šventosios Dvasios šventovė. Kai visa tai įsisaviname, suprantame, kaip svarbu rūpintis savo visuma - protu, kūnu ir siela. Dievo buvimo kiekviename žmoguje pripažinimas taip pat padeda suprasti šventą atsakomybę rūpintis kitais. Kaip sakė šventasis Irenėjus, "Dievo šlovė yra gyvas žmogus".
Tai tik keli iš būdų, kuriuos siūlo ignaciškasis dvasingumas. Kas padeda "prisipildyti" jums?
Parengta pagal IgnatianSpirituality.com