Ignaciškasis dvasingumas

Nuobodulys ir sausra maldoje

Mūsų santykis su Dievu maldoje turi tam tikrą ritmą. Būna aukštumų ir nuosmukių, tačiau ateina ir “eilinis”, paprastas laikas. Iš tikrųjų, didžioji gyvenimo dalis yra gana paprasta. Tačiau maldos gyvenime šį įprastą laiką esame linkę greitai nuvertinti. “Nieko nevyksta”, – sakome nusivylę, ypač jei malda atrodo nuobodi ar sausa. Galime patirti stiprią pagundą liautis melstis ar sutrumpinti maldos laiką.

Kai taip atsitinka, pirmiausia reikia priešintis pagundai. Pažvelkite šitaip: juk esate gundomas tapti šykščiu maldoje. Prisiminkite, kaip dosniai meldžiatės paguodoje. Šv. Ignacas siūlo gerbti savo įsipareigojimą melstis, netgi skirti keletą papildomų minučių, kai jaučiame stiprią pagundą maldą sutrumpinti (Dvasinės Pratybos, 12).

Atidžiai ištirkite nuobodulio ar sausros pojūčius. Kaip ir visi vidiniai judesiai, jie gali jums kažką pasakyti. Paklauskit savęs:

  • Ar ruošiuosi maldai? Pasiruošimas nuteikia priimti malones, kurias Dievas nori jums suteikti. 
  • Ar esu sąžiningas, kai meldžiuosi? Jei jūsų malda nėra susijusi su jūsų tikruoju gyvenimu ar tikrais jausmais ir mintimis, tada nuobodulys ir sausra natūraliai atsiranda dėl šio pasidalijimo.
  • Gal maldoje per daug dirbu? Paprastai, jei taip jaučiatės, tai taip ir yra. Per didelės pastangos, nors ir su geru ketinimu, rodo, kad galbūt bandote per daug kontroliuoti savo maldą.
  • Gal esu kviečiamas paleisti nenaudingus Dievo įvaizdžius ar senus maldos būdus? Apsvarstykite galimybę išbandyti naują būdą melstis. Kreipkitės pagalbos į dvasinį vadovą.
  • Gal esu per daug prisirišęs ar priklausomas nuo maldos aukštumų ir nuosmukių? Dramatiškos maldos akimirkos yra labai patrauklios, tačiau dėl to niekuo neišsiskirianti malda gali atrodyti kaip nepavykusi. Atminkite, kad dažniausiai gyvename paprastai. Ir tai puiku, nes Dievas randamas kasdienėse, neišsiskiriančiose mūsų gyvenimo detalėse. Pagalvokite apie jums reikšmingus santykius. Kartais prasmingiausi momentai būna tada, kai neįvyksta nieko įdomaus, kai kasdieniškai mėgaujatės kitų draugija.
  • Galbūt leidžiu savo lūkesčiams per daug vadovauti maldai? Natūralu, kad į maldą atsinešame tam tikrų norų ir lūkesčių. Viskas gerai ir tinkama, tik neleiskite, kad jūsų norai ir lūkesčiai trukdytų tam, ko Dievas nori jums. Lūkesčiai gali rodyti jūsų mėginimą kontroliuoti tai, kas vyksta maldoje. Turime leisti Dievui vadovauti.

Kodėl Dievas mus atveda į šį “eilinį” maldos laiką, kurį taip greitai esame linkę pavadinti sausu ir nuobodžiu?

  • Galbūt Dievas švelniai purena jūsų sielos dirvą būsimam derliui: ruošia drąsiai įžvalgai ar gilesnei emocinei patirčiai.
  • Sausros laiką Dievas gali panaudoti, kad sustiprintų Dievo buvimo jausmą, kad vėliau tą dieną ar tą savaitę patirtumėte tą buvimą.
  • Dievas gali kviesti į paprastą laiką, kad uždegtų gilų troškimą ir ilgesį. Šiuo atveju nerimas yra geras dalykas.
  • Dievas gali tiesiog norėti suteikti jums poilsį po intensyvios maldos patirties. Mėgaukitės ramuma ir tyla.

Atminkite, kad “eiliniu” maldos laiku gali atrodyti, jog Dievo nėra arba Jis negirdi. Priešingai, Dievas yra, bet ne taip, kaip mes įsivaizduojame ar anksčiau patyrėme. Būkim ištikimi. Dievas visada yra arti.

Parengta pagal IgnatianSpirituality.com

Patarimai gyvenimo piligrimui

Atminkite, kad esame piligrimai, tik praeinantys per gyvenimą. Pradedame kelionę į nežinomybę, kad būtume atviri išgirsti Dievo kvietimą. Dievas yra piligrimas, kuris visada stengiasi mus surasti, net sunkiausiose situacijose. Dievas yra su mumis, net jei nesame su...

Skaityti toliau

Džiaugtis gamta su Dievu

Einu pakrante, kyla saulė, ir mano akys džiaugiasi besikeičiančia šviesa - nuo tamsiai mėlynos ir pilkos aušros iki rausvų, violetinių ir aukso atspalvių. Mano ausys džiaugiasi garsais bangų, dūžtančių į smėlėtą krantą čia pat ir į uolas tolėliau. Paukščiai brazda...

Skaityti toliau

Kelti troškimus į Dievą

Mes, visa žmonija, ilgisi ir trokšta. Visuotinėje kančioje patiriame netikrumą, praradimus, sielvartą ir izoliaciją. Jaučiamės vis labiau nesaugūs. Dažnai mūsų ilgesys ir troškimai susiduria su dvasiniu skurdu, ir mes suprantame, jog esame visiškai priklausomi nuo...

Skaityti toliau

Dvasinė paguoda. Kokia ji?

Kaip atrodo dvasinė paguoda? Ji nebūtinai turi būti stipri ar įspūdinga. Net nedidelis tikėjimo pliūpsnis, vilties žybtelėjimas ar didesnės meilės patyrimas yra paguoda. Dievas mane traukia prie savęs per daugybę įvairiausių patirčių. Rožė. Lankiau savo seserį...

Skaityti toliau

Dar apie dėkingumą

Važiavau namo ir negalėjau nepastebėti, kad Dievas tarsi ketina mane pristabdyti: pirmiausia - autobusas, paskui - šiukšliavežė; galiausiai prieš pat mano nosį užsidegė raudonas šviesoforo signalas. Kalbu ne apie laiko švaistymą: atpažįstu šį signalą kaip Dievo...

Skaityti toliau

Išminties žodžiai

Kokius išminties žodžius šiandien perduotumėte jaunesniam žmogui? Jei žinotumėte, kad nebeilgai gyvensite, kaip tai pakeistų - ar pakeistų - jūsų perduodamos žinios turinį ir pobūdį? Kokių klaidų, remdamasis savo pavyzdžiu, paragintumėte kitus nekartoti? Jei...

Skaityti toliau

Aštuoni kovos su nepaguoda įrankiai

Nykusis Slėnis Kalifornijoje yra 25 000 ha saugoma pirmykštės gamtos teritorija netoli vienos gražiausių, mano manymu, pasaulio vietų - Tahau ežero. Tokį kontrastą gimtojoje valstijoje laikau savo dvasinio gyvenimo metafora: ką tik buvusi nuostabios vienybės su Dievu...

Skaityti toliau

Ar gebate klausytis?

Klausydamiesi įgauname išminties. Sužinome naujos informacijos, išgirstame patarimų, galime mokytis iš kitų patyrimo: sėkmių ar / ir klaidų. Tačiau neįmanoma klausytis, jei jau esame apsisprendę - nebereikia daugiau informacijos, patys žinome, ką darome, ir nemanome,...

Skaityti toliau

Dėkingumas ir dosnumas

Jei ugdomės dėkingumo nuostatą, išmokstame žvelgti į pasaulį per gausos, o ne stygiaus prizmę. Galiu būti dėkingas už keletą poilsio akimirkų, kurias šiandien turėjau tarp susitikimų. Taip pat lengvai galėčiau piktintis, kad nesiilsėjau tada, kai norėjau, nes šiandien...

Skaityti toliau

Atmerktomis akimis

Matyti Dievą visuose dalykuose - tai iššūkis mūsų suformuotoms sampratoms apie Dievą, pripažįstant, kad jos visada yra ribotos. Mes, žmonės, galvodami padalijame pasaulį į "suvaldomus" gabaliukus; suvokimą, kaip viskas veikia, mes ugdomės remdamiesi tuo, ką sugebame...

Skaityti toliau

Dienos muzika

Vieną rytą išėjau melstis į sodą. Buvo vasara, o ankstyvą rytą mėgstamo medžio paunksmėje būdavo jauku ir tylu. Na, šįkart - ne taip tylu. Įsitaisiau klausytis Dievo, bet, kapsint minutėms, girdėjau viską, išskyrus Jį: policijos sirenas, kaimynų pokalbį, šunų lojimą,...

Skaityti toliau

“Išimtas laikas”

"Malda yra laikas, išimtas iš mūsų dienų linijinės kelionės, ji yra pati giliausia mūsų tikrovė. Kai meldžiamės, einame vidun į mumyse esantį Dievo centrą. Po to vėl išeiname atgal į savo situaciją pasaulyje. Šis judėjimas į centrą ir atgal pagimdo perkeitimo aktą....

Skaityti toliau

Kaip papildyti dvasines atsargas

Kartais dvasiniame gyvenime pasijuntame savotiškai "ištuštėję". Ignaciškasis dvasingumas siūlo daugybę būdų "papildyti atsargas". Bendruomenė Raskite bendrystę tikėjimo bendruomenėje. Šventasis Ignacas patyrė, kad sveikiausias tiek dvasiškai, tiek psichologiškai yra...

Skaityti toliau

Kodėl man patinka ignaciškasis dvasingumas

Kartais ne pro šalį pasitikrinti, kodėl geri dalykai yra geri. Galbūt, turint tokį ar panašų sąrašą, bus lengviau apie ignaciškąjį dvasingumą papasakoti kitiems. Taigi, ignaciškasis dvasingumas man patinka, nes: Veda į tvarią laimę. Kiekvieną rytą pradžiungu vien...

Skaityti toliau

dvasiniai skaitymai

Adventas

Advento kelias

Kalėdų laikas

Eilinis laikas

Gavėnia

Velykos

Ignaciškasis dvasingumas

Knygos

Bendruomenės liudijimai