Ignaciškasis dvasingumas

Du paprasti būdai praktikuoti ignaciškąjį dvasingumą šeimoje

Ignaciškasis dvasingumas skatina pastebėti, kas yra priešais mus, ir tai man labai patinka. Mokydamas atrasti Dievą visuose dalykuose, šv. Ignacas iš esmės kvietė mus pamatyti kasdienį gyvenimą naujomis akimis. Nereikia išradinėti sudėtingų būdų, mokytis įmantrybių, kad įsileistume Dievą į mūsų kasdienybę; Ignaciškasis dvasingumas padeda mums suvokti, kad (ir kaip) Dievas visur – taip pat ir kasdienybėje :) – jau yra.

Būtent todėl šis dvasingumas taip tinka šeimoms. Jei atrodo (man – dažnai), kad gyvenimas jau yra toks pilnas, jog pridėti dar ką nors visiškai neįmanoma, nesijaudinkite. Ignaciškasis dvasingumas gražiai įsilieja ir į kukliausią, ir į kupiniausią kasdienybę. Štai dvi greitos, šv. Ignaco įkvėptos praktikos, kurios paskatins jus ir jūsų šeimos narius atpažinti nuolatinį ir dinamišką Dievo buvimą tarp jūsų.

Trys dalykai

Jei jūsų paprašytų įvardyti tris dalykus, kurie jus šiandien nudžiugino, ką pasakytumėt? O jeigu jūsų paprašytų įvardyti tris mažus dalykus, kurie jus šiandien nudžiugino, ar atsakymas būtų toks pats?

Bet kurį klausimą yra puiku aptarti šeimoje. Nesvarbu, ar prie pietų stalo, ar automobilyje pakeliui iš mokyklos, beveik kiekvienas gali pagalvoti apie tris dalykus, dėl kurių diena tapo geresnė. Visada patartina įtraukti būdvardį “mažus”, nes tai paskatina mus galvoti ne tik apie tai, kas akivaizdu (draugus, sveikatą, namus), bet pastebėti ir menkesnius dalykus, kurių dažnai neįsimename. Draugas pasidalino traškučiais per pertrauką, gaivus oras po lietaus, žavus šunelis, kurį matėme išėję pasivaikščioti – lengva tai pamiršti, nebent turime priežastį prisiminti. Trys kasdieniai džiuginantys dalykai – štai priežastis. Jie kviečia mus pristabdyti, apžvelgti savo patirtį ir pripažinti, kad net sudėtingiausiomis dienomis Dievo pėdsakų yra visur, kur tik žvelgiame.

Kas man tavyje patinka

Kiekvieną vakarą, prieš užmiegant, mudu su vyru pasakome vieną dalyką, kuris mums vienas kitame patinka. Mes tai darome beveik nuo pirmųjų santuokinio gyvenimo dienų: nuostabus būdas užbaigti dieną. Dažnai mus įkvepia dienos patirtis: “Man patinka, kad padedi kitiems” arba “Man patinka, kad palaikai mane, kai patiriu įtampą”. Šis pratimas skirtas ne tik sutuoktiniams. Kiekvieną vakarą mudu su vyru pasakome savo vaikams vieną dalyką, kuris mums juose patinka. Labai svarbu užbaigti dieną pripažįstant gėrį. Ypač jei vakarop būta įtampos ar susierzinimo, paminėjus, kas žmoguje patinka, tampa lengviau atkurti ryšį. Tai yra dar vienas paprastas, bet efektyvus būdas pažinti žmones, su kuriais kartu gyvename, ir atpažinti Dievo gerumą juose.

Kaip jūs praktikuojate ignaciškąjį dvasingumą savo šeimoje?

Parengta pagal IgnatianSpirituality.com

Patarimai gyvenimo piligrimui

Atminkite, kad esame piligrimai, tik praeinantys per gyvenimą. Pradedame kelionę į nežinomybę, kad būtume atviri išgirsti Dievo kvietimą. Dievas yra piligrimas, kuris visada stengiasi mus surasti, net sunkiausiose situacijose. Dievas yra su mumis, net jei nesame su...

Skaityti toliau

Džiaugtis gamta su Dievu

Einu pakrante, kyla saulė, ir mano akys džiaugiasi besikeičiančia šviesa - nuo tamsiai mėlynos ir pilkos aušros iki rausvų, violetinių ir aukso atspalvių. Mano ausys džiaugiasi garsais bangų, dūžtančių į smėlėtą krantą čia pat ir į uolas tolėliau. Paukščiai brazda...

Skaityti toliau

Kelti troškimus į Dievą

Mes, visa žmonija, ilgisi ir trokšta. Visuotinėje kančioje patiriame netikrumą, praradimus, sielvartą ir izoliaciją. Jaučiamės vis labiau nesaugūs. Dažnai mūsų ilgesys ir troškimai susiduria su dvasiniu skurdu, ir mes suprantame, jog esame visiškai priklausomi nuo...

Skaityti toliau

Dvasinė paguoda. Kokia ji?

Kaip atrodo dvasinė paguoda? Ji nebūtinai turi būti stipri ar įspūdinga. Net nedidelis tikėjimo pliūpsnis, vilties žybtelėjimas ar didesnės meilės patyrimas yra paguoda. Dievas mane traukia prie savęs per daugybę įvairiausių patirčių. Rožė. Lankiau savo seserį...

Skaityti toliau

Dar apie dėkingumą

Važiavau namo ir negalėjau nepastebėti, kad Dievas tarsi ketina mane pristabdyti: pirmiausia - autobusas, paskui - šiukšliavežė; galiausiai prieš pat mano nosį užsidegė raudonas šviesoforo signalas. Kalbu ne apie laiko švaistymą: atpažįstu šį signalą kaip Dievo...

Skaityti toliau

Išminties žodžiai

Kokius išminties žodžius šiandien perduotumėte jaunesniam žmogui? Jei žinotumėte, kad nebeilgai gyvensite, kaip tai pakeistų - ar pakeistų - jūsų perduodamos žinios turinį ir pobūdį? Kokių klaidų, remdamasis savo pavyzdžiu, paragintumėte kitus nekartoti? Jei...

Skaityti toliau

Aštuoni kovos su nepaguoda įrankiai

Nykusis Slėnis Kalifornijoje yra 25 000 ha saugoma pirmykštės gamtos teritorija netoli vienos gražiausių, mano manymu, pasaulio vietų - Tahau ežero. Tokį kontrastą gimtojoje valstijoje laikau savo dvasinio gyvenimo metafora: ką tik buvusi nuostabios vienybės su Dievu...

Skaityti toliau

Ar gebate klausytis?

Klausydamiesi įgauname išminties. Sužinome naujos informacijos, išgirstame patarimų, galime mokytis iš kitų patyrimo: sėkmių ar / ir klaidų. Tačiau neįmanoma klausytis, jei jau esame apsisprendę - nebereikia daugiau informacijos, patys žinome, ką darome, ir nemanome,...

Skaityti toliau

Dėkingumas ir dosnumas

Jei ugdomės dėkingumo nuostatą, išmokstame žvelgti į pasaulį per gausos, o ne stygiaus prizmę. Galiu būti dėkingas už keletą poilsio akimirkų, kurias šiandien turėjau tarp susitikimų. Taip pat lengvai galėčiau piktintis, kad nesiilsėjau tada, kai norėjau, nes šiandien...

Skaityti toliau

Atmerktomis akimis

Matyti Dievą visuose dalykuose - tai iššūkis mūsų suformuotoms sampratoms apie Dievą, pripažįstant, kad jos visada yra ribotos. Mes, žmonės, galvodami padalijame pasaulį į "suvaldomus" gabaliukus; suvokimą, kaip viskas veikia, mes ugdomės remdamiesi tuo, ką sugebame...

Skaityti toliau

Dienos muzika

Vieną rytą išėjau melstis į sodą. Buvo vasara, o ankstyvą rytą mėgstamo medžio paunksmėje būdavo jauku ir tylu. Na, šįkart - ne taip tylu. Įsitaisiau klausytis Dievo, bet, kapsint minutėms, girdėjau viską, išskyrus Jį: policijos sirenas, kaimynų pokalbį, šunų lojimą,...

Skaityti toliau

“Išimtas laikas”

"Malda yra laikas, išimtas iš mūsų dienų linijinės kelionės, ji yra pati giliausia mūsų tikrovė. Kai meldžiamės, einame vidun į mumyse esantį Dievo centrą. Po to vėl išeiname atgal į savo situaciją pasaulyje. Šis judėjimas į centrą ir atgal pagimdo perkeitimo aktą....

Skaityti toliau

Kaip papildyti dvasines atsargas

Kartais dvasiniame gyvenime pasijuntame savotiškai "ištuštėję". Ignaciškasis dvasingumas siūlo daugybę būdų "papildyti atsargas". Bendruomenė Raskite bendrystę tikėjimo bendruomenėje. Šventasis Ignacas patyrė, kad sveikiausias tiek dvasiškai, tiek psichologiškai yra...

Skaityti toliau

Kodėl man patinka ignaciškasis dvasingumas

Kartais ne pro šalį pasitikrinti, kodėl geri dalykai yra geri. Galbūt, turint tokį ar panašų sąrašą, bus lengviau apie ignaciškąjį dvasingumą papasakoti kitiems. Taigi, ignaciškasis dvasingumas man patinka, nes: Veda į tvarią laimę. Kiekvieną rytą pradžiungu vien...

Skaityti toliau

Nuobodulys ir sausra maldoje

Mūsų santykis su Dievu maldoje turi tam tikrą ritmą. Būna aukštumų ir nuosmukių, tačiau ateina ir "eilinis", paprastas laikas. Iš tikrųjų, didžioji gyvenimo dalis yra gana paprasta. Tačiau maldos gyvenime šį įprastą laiką esame linkę greitai nuvertinti. "Nieko...

Skaityti toliau

dvasiniai skaitymai

Adventas

Advento kelias

Kalėdų laikas

Eilinis laikas

Gavėnia

Velykos

Ignaciškasis dvasingumas

Knygos

Bendruomenės liudijimai